אתרים בתחום :

מנגלים באירועים

28040_gallery_big_images_2

אצל ישראלים רבים מהווה המילה מנגל סימן לחופש מפנק, במרוצת השנים הפך המנגל לשם נרדף ליום חג שהרי בכל חופשה שמזדמנת לנו אנו ממהרים לשלוף את המנגל ולהתפנק על בשר איכותי צלוי על האש.

המילה מנגל טומנת בחובה היסטוריה עשירה לצד התפתחות טכנולוגית מדהימה, עוד משחר ההיסטוריה נהג האדם לבשל את הבשר על האש, המנגלים הראשונים שבהם נעשה שימוש כללו מוט ארוך שעליו שופד הבשר, את המוט היו מניחים מעל האש עד לסיום צלייתו של הבשר, במרוצת השנים החלו להשתמש בכלים ייעודיים בהם הונחו גחלים לוהטות, מעל הגחלים הוצבה רשת שהחזיקה את הבשר מעל הלהבות, כלים אלו מוכרים לנו כמנגל הפחמים של ימינו.
מנגל הפחמים הינו הפתרון האידיאלי כאשר מעוניינים לצלות בשר בחיק הטבע, באמצעות מספר עזרים פשוטים ניתן להבעיר אש בגחלים ולקבל את החום הדרוש לצליית הבשר, בישול על גריל פחמים מעניק לבשר טעמים ייחודיים המגיעים מן העשן העוטף אותו.

ההתקדמות הטכנולוגית העיקרית בתחום המנגלים נעשתה באמצעות מנגל הגז, מנגל הגז שם את הקץ למלחמה העיקשת בגחלים, במנגל הגז ניתן להבעיר את האש בלחיצת כפתור אחת, כשמו פועל מנגל הגז באמצעות גז המוזרם אליו מבלון או מהמערכת הביתית אי לכך מנגל הגז הינו הפיתרון הטוב ביותר לכל מי שמעוניין לצלות בשר במהירות וביעילות בבית, כל מה שצריך הוא גינה או מרפסת, בשר טרי ומנגל גז.